Item Details
<-- Back Print 

FINAL RESULTS - posted 6-29-01

St. Francis Yacht Club - 06/24/01 15:45:05

Fleet: BIRD

Races: 1 to 3

Race 1

Race 2

Race 3

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

1

11

ORIOLE

Jock MacLean

1

1

1

3

2

18

ROBIN

Jens Hansen

2

2

3

7

3

10

GREY GOOSE

James Nichols

4

3

2

9

4

21

WIDGEON

H. Backer

3

5

4

12

Fleet: BEAR

Races: 1 to 5

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

29

SMOKEY

Stephen Robertson

4

1

1

1

1

8

2

63

BLACK BEAR

John Aitken

1

2

2

2

4

11

3

32

LITTLE DIPPER

Joseph Bambara

4

3

4

4

4

19

Fleet: FOLK

Races: 1 to 5

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

76

FRIHED

Bill Madison

1

2

3

1

1

8

2

106

WINDANDSEA

Don Wilson

4

4

1

2

2

13

3

111

FEJA

Tom Reed

2

1

2

4

4

13

4

114

PETITE SIRENE

Dave Boyd

6

3

4

6

5

24

5

92

GALANTE

Otto Schreier

3

5

7

3

12

30

6

112

LITTLE SVENDLE

A. Mark Schliter

12

6

5

5

3

31

7

113

POLPERRO

Peter Jeal

5

7

6

8

6

32

8

103

GOOSE II

Bud Cohen

7

9

12

7

12

47

9

107

NORDIC STAR

Werner Stein

12

8

8

12

12

52

10

31

INGRID

Uwe Dobers

12

DSQ

9

12

12

57

11

16

FOLLY

Jon Huebsch

12

12

12

12

12

60

Fleet: IOD

Races: 1 to 5

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

164

LA PALOMA

James Hennefer

2

1

1

2

2

8

2

88

QUICKSTEP

Richard Pearce

1

2

4

5

1

13

3

83

UNDINE

Wheeler / Hawley

3

4

2

1

3

13

4

87

HECATE

Dennis Jermaine

4

6

3

4

4

21

5

91

WHITECAP

Tom Allen

5

5

6

3

5

24

6

93

ICFIGIN

Jeff Lawson

6

3

5

6

6

26

Fleet: KNARR

Races: 1 to 5

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

120

SNAPS II

Knud Wibroe

1

3

4

3

9

20

2

138

PEERLESS

Larry Drew

3

1

6

5

5

20

3

104

FLYER

Kelly / West

7

8

2

2

3

22

4

103

SOPHIA

Michael Waldear

2

6

13

13

1

35

5

140

SVENKIST

Sean Svendsen

12

7

11

4

2

36

6

105

LYKKEN

Hisham Sinawi

9

5

8

6

8

36

7

128

PEER GYNT

Kjell J. Skaar

11

4

3

9

11

38

8

132

PENELOPE

Charles Griffith

5

9

1

1

23

39

9

102

BENINO

Terry Anderlini

6

14

12

8

4

44

10

141

SEQUOIA II

Perkins / Baldauf

8

2

9

10

17

46

11

122

GOSSIP

Taft / Adams

10

17

7

7

7

48

12

85

HUSTLER

Steve Wegner

13

10

15

15

6

59

13

130

ADELANTE

Grant Settlemier

15

12

5

17

12

61

14

115

STEALTH

Mike Peterson

4

16

14

23

10

67

15

100

HUTTETU

George Rygg

16

11

10

11

23

71

16

134

CARDINAL SAGEHE

George Sayer

14

18

19

12

14

77

17

107

EOS

Jim Cascino

23

13

17

14

15

82

18

47

NORDLYS

Joel Kudler

17

20

18

18

13

86

19

114

GANNET

Bob Thalman

23

19

16

23

16

97

20

135

EMMA HAMILTONII

John Colver

23

15

23

16

23

100

21

133

SHEILA S

Charles Weghorn

18

22

20

23

23

106

22

136

JOES CHARDONNAY

Reid Casey

23

21

23

19

23

109

Regatta Race Management System - Copyright (C) 1989-1998 John Rivlin - Page 5



Site Scripts
Hide Click to Edits:
FED Scripts
CWS & Content Load