Item Details
<-- Back Print 

Final Results

Fleet: J105

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

1

284

ZUNI BEAR

Bergmann / Bennett

1

4

3

1

9

2

414

NANTUCKETSLEIGH

Peter Wagner

2

5

4

4

15

3

35

GOOD TIMIN

Phil Perkins / Dave Wilson

7

3

1

5

16

4

28682

BLACKHAWK

Dean Dietrich

3

1

8

10

22

5

375

WIND DANCE

Jeff Littfin

12

6

2

9

29

6

111

CHARADE

Thomas Coates

8

20

7

2

37

7

265

TIBURON

Steve Stroub

6

17

5

11

39

8

28558

JOSE CUERVO

Sam Hock

4

16

12

8

40

9

46456

IRRATIONALAGAIN

Jaren Leet

16

11

10

7

44

10

84

ADVANTAGE 3

Pat Benedict

14

12

15

6

47

11

469

STREAKER

Ron Anderson

15

2

20

12

49

12

149

JABBERWOCKY

Brent Vaughan

9

8

19

13

49

13

355

WHISPER

Eden Kim

10

15

11

17

53

14

157

WALLOPING SWEDE

Tom Kassberg

5

14

23

14

56

15

128

BELLA ROSA

Dave Tambellini

19

31

6

3

59

16

116

ARBITRAGE

Bruce Stone

25

9

9

20

63

17

28905

ORION

Gary Kneeland

13

18

16

18

65

18

337

LARRIKIN

Stuart Taylor

18

7

24

19

68

19

28142

WIANNO

John Sullivan

17

13

17

21

68

20

347

BALD EAGLES

Randy Paul

22

10

22

15

69

21

266

JUST FOOLIN ARO

Tom Kennelly

21

19

13

16

69

22

173

NATURAL BLONDE

Dennis Deisinger

11

26

21

23

81

23

28438

KOOKABURRA

Craig Mudge

24

23

18

22

87

24

388

HAZARDOUS WASTE

Dana Sack

20

24

27

27

98

25

196

CAPRICORN

Bill Booth

30

31

14

24

99

26

217

PIPPIN

David Owen

23

22

28

30

103

27

382

ANNALAURA

David Kaiser

29

21

25

29

104

28

275

ALCHEMY

Tom Struttman

26

25

29

26

106

29

468

JUPITER

Paul Farr

27

31

26

25

109

30

268

JUXTAPOSE

Ariel Poler

28

27

30

28

113

Final Results

Fleet: J120

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

1

28484

CHANCE

Barry Lewis

1

3

1

1

6

2

28289

MR MAGOO

Steve Madeira

3

1

4

3

11

3

28442

TWIST

Timo Bruck

4

5

2

2

13

4

46732

JOLLY MON

Mark Bowman

6

2

3

6

17

5

28920

EL OCASO

Rick Wesslund

2

6

6

4

18

6

147

OUI BE 5

John Sylvia

3

4

7

7

21

7

28904

DAYENU

David Payan

7

7

5

5

24

Final Results

Fleet: 1D35

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

35017

ZSA ZSA

Bill Wright

1

1

1

1

1

5

2

35047

TABASCO

John Wylie

2

2

2

3

2

11

3

35042

KOINONIA

Doug Ament

3

3

3

2

4

15

4

35010

JANCAIBON

John Musa

4

5

4

4

3

20

5

35025

KILL-A-WATT

David Rillie

5

4

6

5

6

26

6

35022

TANGLED.WEB

Neil Senturia

6

7

5

6

5

29

Final Results

Fleet: EXP27

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

18409

BAFFETT

Tom Baffico / Forest Baskett

6

1

1

1

1

10

2

56

EXOCET

Jason Crowson

1

3

2

6

3

15

3

107

MAGIC BUS

Eric Deeds

3

4

5

3

2

17

4

18462

JALAPENO

Brendan Busch

8

2

4

2

7

23

5

8444

SWAMP DONKEY

Robert Brown

5

7

8

8

4

32

6

18435

CHIMO

Brad Pennington

4

5

9

9

6

33

7

18355

ARCHIMEDES

Dick Swanson

9

6

6

4

13

38

8

28050

EL RATON

Ray Lotto

7

11

10

13

5

46

9

14

E-TYPE

John Drewery

11

10

7

10

8

46

10

18353

BESSIE JAY

Brad Whitaker

2

13

17

5

11

48

11

18364

PEACHES

John Rivlin

17.00D

9

3

12

9

50

12

11

WILE E. COYOTE

Dan Pruzan

12

8

17

7

10

54

13

33702

MAXIMUS

Joshua Grass

10

12

17

11

12

62

14

28859

KOLIBRI

Tibor Ipavic

14

16

12

14

14

70

15

6712

RADIO FLYER

Bob Doerr

15

14

11

15

16

71

16

22

HURRICANE

Russ Rieber

13

15

13

16

15

72

Final Results

Fleet: FARR40

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

13131

SAMBA PA TI

John Kilroy

3

1

5

1

8

18

2

50010

SHADOW

Peter Stoneberg

1

2

2

13

4

22

3

40070

MORNING GLORY

Hasso Plattner

2

5

4

8

5

24

4

50955

BARKING MAD

James B. Richardson

6

6

3

3

10

28

5

51107

STILL CRAZY...

Bill Helming

4

3

12

9

1

29

6

CAN68

CAVALLINO

Zarko Draganic

12

9

1

2

9

33

7

46999

CROCODILE ROCK

Alex Geremia

9

11

10

4

3

37

8

46957

GROOVEDERCI

Deneen & John Demourkas

5

19

6

10

6

46

9

51695

JOSS

Owen Kratz

8

7

8

14

12

49

10

40050

TEMPTRESS

Alan Field

10

19

7

5

14

55

11

40079

ASTRA

Mary Coleman

17

8

15

15

2

57

12

51408

REVOLUTION

Brack Duker

7

10

16

11

16

60

13

NZL40

PEREGRINE

David Thomson

14

4

11

17

15

61

14

40010

NON SEQUITER

Tom Thayer

11

14

17

6

17

65

15

40063

GONE TOO FAR

David Carrel

15

16

9

7

18

65

16

ITA1

MAYHEM

Bob Wolfe

13

12

14

16

11

66

17

52074

WIRED

Robert Weed

18

15

13

12

13

71

18

28269

SLINGSHOT

Chuck Parrish

16

13

18

18

7

72

Final Results

Fleet: J24

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

1892

JADED

Dave Klatt

1

2

5

3

1

12

2

4301

TEAM AUDI

Doug Nugent

4

7

1

1

3

16

3

2737

NIXON WAS COOL

Kermit Shickel

2

1

3

6

4

16

4

4782

RAIL TO RAIL

Rich Jepsen

3

3

4

4

2

16

5

2390

BLUE J

Brian Mullen

5

4

2

5

8

24

6

4526

CASUAL CONTACT

Edward Walker

6

10

6

2

5

29

7

2223

TAKE FIVE

Susan Taylor

9

11

7

7

6

40

8

3316

WOOF

Alan McNab

10

8

14

8

7

47

9

533

SMALL FLYING PA

Steven Hartman

8

12

9

9

9

47

10

2194

JAM JAM

Neal Ruxton

11

5

8

11

14

49

11

3947

FORTUNATA

Jenny Barba

12

9

10

10

10

51

12

2394

DOWNTOWN UPROAR

Wayne Clough

7

6

14

14

14

55

13

667

RACER X

Marc Holdaway

14

14

14

14

14

70

Final Results

Fleet: J35

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

97328

FAST LANE

John S. Wimer

2

1

1

2

3

9

2

28528

JARLEN

Robert Bloom

1

3

3

1

5

13

3

28035

KIRI

Robert George

3

4

2

4

1

14

4

28020

JAMMIN

Steve Klein

4

2

4

5

2

17

5

97279

SKY HIGH

John West

5

5

5

3

4

22

6

50041

STRAY CAT BLUES

Bill Parks

6

6

7

7

7

33

Final Results

Fleet: J80

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

6496

DB1

Mark Varnes

1

1

1

1

2

6

2

25

HUM

David Pacchini

2

2

2

3

1

10

3

74

Rob Ziecke

4

3

3

2

6

18

4

73

NATURAL SELECTI

Richard Bullwinkle

3

4

6

6

6

25

5

268

NEPENTHE

Brendan Kelly

6

6

6

6

6

30

Final Results

Fleet: M24

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

525

STAR

Seadon Wijsen

4

3

3

4

1

15

2

524

ROCK N ROLL

Argyle Campbell

2

2

6

8

3

21

3

555

EGO

Don Jesberg

1

1

1

5

20

28

4

510

PEGASSUS 24-1

Philippe Kahn

18

7

4

1

2

32

5

M24-35

QUANTUM 1

Tim Duffy

3

4

20

3

5

35

6

99

AGENT 99

Dimitrelis Dimitrois

14

5

2

7

8

36

7

24

Kevin Clark

6

8

7

9

9

39

8

540

MONSOON

Bruce Ayres

10

6

20.00D

2

4

42

9

208

VA VA VOOM

Mike Holt

11

10

9

6

7

43

10

183

MARY DON'T SURF

Bret Grippenstraw

8

9

5

12

10

44

11

511

SMOKE SHOW

Scott Dale

5

12

8

11

12

48

12

176

ROCKET WIDGET

Tom Dinkel

7

11

15

10

6

49

13

140

CARPE CEREVISIA

Dean Daniels

9

13

11

14

13

60

14

522

MINOR THREAT

Peter J. Dalton

12

15

12

16

11

66

15

158

SURFEIT

David Wadbrook

15

16

10

13

14

68

16

77

BONES

Robert Harf

16

17

13

17

15

78

17

221

TWISTED MISTER

Keith Grezelak

13

18

14

18

20

83

18

222

GOING RICHTER

Johnny Moseley

17

14

20

15

20

86

19

180

TROPICAL STORM

Doug & Kerry Forster

20

20

20

20

20

100

© Copyright 2002 (clubessential and The St. Francis Yacht Club)

Site Scripts
Hide Click to Edits:
FED Scripts
CWS & Content Load