Item Details
<-- Back Print 

Final Results

Fleet: BIRD

Race 1

Race 2

Race 3

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

1

22

HUMMINGBIRD

Geoffrey Ashton

1

1

1

3

2

21

WIDGEON

Heinz Backer/Don Cameron

2

2

2

6

3

2

CURLEW

James Josephs

3

3

4

10

4

8

PETREL

Pierre Josephs

5

6

3

14

5

3

KOOKABURRA

Charter Kays

4

6

6

16

Final Results

Fleet: BEAR

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

29

SMOKEY

Stephen M. Roberston

2

2

2

1

1

8

2

47

CHANCE

Cohenn R Treser & Don Condon

1

1

1

2

6

11

3

63

BLACK BEAR

John Aitken

4

4

3

3

2

16

4

32

LITTLE DIPPER

Joe Bambara

3

3

4

6

3

19

5

65

MAGIC

John Buchanan

5

6

6

4

6

27

Final Results

Fleet: FOLKBOAT

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

76

FRIHED

Bill Madison

1

4

1

1

1

8

2

113

POLPERRO

Peter Jeal

5

2

3

3

2

15

3

112

LITTLE SVENDLE

Laurence Chambers

3

5

5

2

9

24

4

106

WINDANSEA

Don Wilson

4

1

2

9

9

25

5

102

JALINA

David Thompson

9

6

4

4

3

26

6

105

NORDIC BELLE

Eric Kaiser

2

3

9

9

9

32

7

31

SEE RACE OFFICE

See Race Office!!!

6

9

9

9

9

42

8

12

NAVIGATOR

Chris Herrmann

9

9

9

9

9

45

Final Results

Fleet: IOD

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

164

LA PALOMA

Jim Hennefer

2

2

1

1

1

7

2

88

QUICKSTEP II

Richard Pearce

1

1

2

2

2

8

3

75

NEVER AGAIN II

Mark Pearce

4

3

3

4

3

17

4

82

YOUNGSTER

Ron Young

3

4

4

3

4

18

5

91

WHITECAP

Tom Allen

5

6

5

5

5

26

6

81

PROPHET

W. Dennis Brewer

6

5

6

6

6

29

Final Results

Fleet: KNARR

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

No.

Sail No.

Yacht Name

Skipper Name

Total

---

--------

---------------

--------------------------------

------

------

------

------

------

------

1

103

SOPHIA

Tom Reed

2

1

3

3

2

11

2

102

BENINO

Terry Anderlini

5

3

4

2

1

15

3

120

SNAPS III

Knud Wibroe

3

9

1

5

4

22

4

140

SVENKIST

Sean Svendsen

1

12

5

1

8

27

5

105

LYKKEN

Sham Sinawi

7

2

8

7

6

30

6

104

FLYER

Chris Kelly

6

6

7

9

3

31

7

122

GOSSIP

Adams/Taft/Quigg

4

10

6

6

6

32

8

132

PENELOPE

Charles Griffith/Devlin

18

7

2

4

7

38

9

138

PEERLESS

Mike Guzzardo

10

8

9

8

5

40

10

133

DUBAL

Duane Hines

9

4

13

10

9

45

11

130

ADELANTE

Grant Settlemier

12

14

11

11

11

59

12

128

4TITUDE

Steve Wegner

8

15

12

18

18

71

13

100

HUTTETU

George Rygg

11

16

10

14

10

61

14

134

Eric Gray

13

5

14

12

18

62

15

136

JOE'S CHARDONNA

Reid Casey

18

13

18

13

12

74

16

85

SHADOW

W. Belmont/C. Barriscale

14

17

15

18

18

82

17

135

EMMA HAMILTON I

John Colver

18

11

18

18

18

83

Site Scripts
Hide Click to Edits:
FED Scripts
CWS & Content Load